AKTUALNOŚCI | WYDARZENIA


Ogród Doświadczeń zdobywa I nagrodę w konkusie "Polska Pięknieje - 7 Cudów Unijnych Funduszy"!

2008-05-16

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema (www.ogroddoswiadczen.pl), który powstał w ramach Partnerstwa Inicjatyw Nowohuckich PIW EQUAL (D 0106) - otrzymał główną nagrodę w I edycji ogólnopolskiego konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Unijnych Funduszy" w kategorii - obiekt turystyczny. Organizatorami konkursu było Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Wydawnictwo Pascal oraz Smartlink.


Krakowski Ogród Doświadczeń jest pierwszym sensorycznym parkiem edukacyjnym w Polsce, który oprócz zabawy i wypoczynku oferuje również naukę. Idea tego przedsięwzięcia została przeniesiona na grunt krakowski z Norymbergii, gdzie taki park działał już od wielu lat. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema powstał w Nowej Hucie - w parku miejskim o niewykorzystanym potencjale rekreacyjno-edukacyjnym. Ogród rozpoczął działalność w czerwcu 2007 roku. Na 6 hektarach powierzchni umieszczono prawie 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Odwiedzający mają możliwość interaktywnego poznania mechanizmów działania prezentowanych eksponatów, dzięki czemu mogą łatwiej zrozumieć tajniki chemii, fizyki czy biologii. Wśród Krakowian Ogród cieszy się coraz większym uznaniem, co przekłada się na dużą liczbę zwiedzających (ok. 11 tysięcy osób w zeszłym sezonie). Coraz więcej ludzi aktywnie spędza tu czas, łącząc zabawę z edukacją. Uroczyste otwarcie nowego sezonu - z udziałem władz miasta, przedstawicieli instytucji miejskich i licznych zaproszonych gości - odbyło się 8 maja br.


Pomysłodawcom i organizatorom Ogrodu Doświadczeń raz jeszcze gratulujemy.


Dodatkowe informacje można znależć na stronie www.polskapieknieje.pascal.pl


(źródło: www.ogroddoswiadczen.pl)

 


Aktualności

2009-06-08

XVII posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Rozwój Zasobów Ludzkich i XX posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL

4 czerwca 2009 roku odbyły się posiedzenia Komitetu Monitorującego Program Rozwój Zasobów Ludzkich i Komitetu Monitorującego Program Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL, które były okazją do sporządzenia podsumowań.

więcej
2008-08-29

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłasza nabór ekspertów do oceny projektów programów operacyjnych na lata 2007-2013.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło piąty nabór ekspertów powoływanych w celu oceny projektów realizowanych w ramach programów operacyjnych na lata 2007 - 2013. W ramach tego naboru o wpis na listę ekspertów mogą ubiegać się m. in. kandydaci na ekspertów w dziedzinie Współpraca ponadnarodowa w obszarze kapitału ludzkiego.

więcej
2008-06-24

Podsumowanie konferencji: "Europejski Fundusz Społeczny - warto inwestować w człowieka" (23 czerwca 2008 roku)

23 czerwca 2008 roku w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się ogólnopolska konferencja „Europejski Fundusz Społeczny - warto inwestować w człowieka". Była ona poświęcona postępom we wdrażaniu programów współfinansowanych przez EFS. Podczas konferencji wręczone zostały również nagrody w II edycji konkursu „Dobre praktyki EFS".

więcej
2008-05-20

Między beznadzieją a sukcesem - konferencja podsumowująca, 29.05.2008

Konferencja podsumowująca realizację projektu "Między beznadzieją a sukcesem" odbędzie się w czwartek 29 maja. Projekt jest finansowany przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.

więcej