BAZA REZULTATÓW | PRODUKTY SZKOLENIOWE


Nazwa produktu szkoleniowego Programy kursów doskonalących

Opis produktu szkoleniowego:

Programy kursów doskonalących są opracowane na bazie wcześniej uzgodnionego szablonu, wystandaryzowanego dokumentu o symbolu PRS. Zawiera on następujące informacje: temat szkolenia oraz autora opracowania, ilość godzin szkoleniowych, cel ogólny oraz cele szczegółowe szkolenia, literatura obowiązkowa i uzupełniająca, zasady oceny uczestnika, jak również dokładny program danego szkolenia. W programie znajdują się również informacje dotyczące sposobu i formy prowadzenia zajęć, czyli metodyka szkolenia. Jest on częścią składową całej dokumentacji merytorycznej szkolenia.
Programy szkoleń powstają w oparciu o standardy kwalifikacji zawodowych na dane stanowisko pracy. Są one ukierunkowane na rozwijanie konkretnej kompetencji (bądź grupy kompetencji) określonych jako istotne dla danego stanowiska pracy. Szkolenia komputerowe są opracowane w układzie modułowym, a szkolenia z języka angielskiego uwzględniają podział na standardowe poziomy zaawansowania. Wszystkie programy kursów zawodowych są autorskimi opracowaniami, które powstały specjalnie na zamówienie Administratora. W całości opierają się one o Karty Stanowisk Pracy oraz standardy opracowane w ramach projektu. W trakcie każdego z modułów przekazywane są umiejętności określone w standardzie stanowiska pracy. Dodatkową wartością dodaną jest ich budowa modułowa. Pozwala to ograniczyć koszty związane z prowadzeniem szkolenia, dzięki rezygnacji z modułów, które kształcą umiejętności posiadane już przez beneficjentów. Budowa modułowa pozwala również łączyć beneficjentów kształcących się w różnych stanowiskach pracy. Dzięki temu, iż kwalifikacje są wystandaryzowane można jednocześnie szkolić (w przypadku niektórych kwalifikacji) zarówno księgowych, jak i pracowników obsługi klienta (szkolenia komputerowe). Pozwala to uzyskać większą efektywność szkoleń oraz skrócić sumaryczny czas ich trwania.
Program szkolenia skierowany jest do grupy odbiorców projektu w wieku od 18 do 26 lat oraz 45+. Osoby biorące udział w projekcie winny posiadać status osoby bezrobotnej, zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Projekt obejmuje pięć powiatów województwa podkarpackiego: rzeszowski, mielecki, krośnieński, leżajski oraz ustrzycki. Wypracowany produkt był stosowany i jest obecnie stosowany w ramach projektu.

Opinia eksperta:

Opracowany produkt sam w sobie nie jest innowacyjny. Dopiero w połączeniu wszystkich produktów wypracowanych w ramach rezultatu w jeden spójny system, produkt posiada innowacyjne elementy.

Pliki do pobrania:

Forma:

pliki elektroniczne niepublikowane

Rodzaj:

Beneficjenci:

osoby bezrobotne, osoby długotrwale bezrobotne

Instytucje mogące stosować produkt:


Rezultat został przygotowany w ramach PIW EQUAL

Numer projektu A0594

Czy produkt jest rekomendowany przez eksperta: tak

Czy produkt może być stosowany bez wsparcia finansowego: nie

Region testowania: Podkarpackie-rzeszowski, Podkarpackie-mielecki, Podkarpackie-krośnieński, Podkarpackie-leżajski, Podkarpackie-ustrzycki